Naši vedoucí

ja 2.jpg

Lenka (náčelnice tábornického klubu, oddíl Bílí Delfíni): V oddíle Bílí Delfíni jsem vyrostla jako dítě, oddíl Svišti jsem vedla jako instruktorka a vedoucí, jako maminka dvou synů jsem se vrátila 

k činnosti Bílých Delfínů. Nyní je mojí hlavní rolí vést tábornický klub. Působím také jako místonáčelnice České tábornické unie pro oblast vzdělávání. Miluju tramping, tábornictví, zpívání

u ohně, tančení, rituály. Baví mě připra-vovat program pro děti i dospělé. A hlavně - vím ,že to dává velký smysl!

lena 2019.jpg

Léňa (hlavní vedoucí Svišťů): Pracuji pro korporát v brand marketingu a studuji kombinovaně vysokou školu v Praze. V oddíle jsem již od svého dětství a užívám si každou roli, kterou mi oddíl poskytl. Počínaje dítětem, přes instruktora a vedoucího až po zdravotníka a hlavního vedoucího. Jsem kreativní duše, baví mě objevovat a vytvářet říše dětské fantazie. V dnešní době je pro mě o to víc uspokojivé, když děti pochopí kolik jim toho příroda může nabídnout, pokud se k ní budou chovat s úctou. Jsem poctěna, že u tohoto poznání mohu být a sdílet s nimi jejich radost..

drn.jpg

Drn (účetní tábornického klubu, oddíl Svišti): V oddíle působím jako vedoucí, účetní a druhý zdravotník. Naše hlavní zdravotnice je skvělá, ale občas je potřeba i mužského pohledu, zvlášť když mají klíště či jiný problém chlapci. Jsem veselý člověk a nezkazím žádnou srandu. V oddíle jsem už od svého dětství a stále mě to baví. 

 

pepe.jpg

Pepe (oddíl Svišti): Jsem studentem vysoké školy a v oddíle jsem již od svého dětství. Jsem specialista na ohně a umím pracovat s téměř každým nástrojem, který se mi dostane do rukou. Nejlepší pocit však mám, když s nástroji naučím pracovat děti. Zvládnou pak sekerou a pilou zpracovat dříví, nožíkem vyřezat lodičku nebo křesadlem zapálit oheň.

DSC_0150.JPG

Radka (Hlavni vedoucí Bílých Delfínů): V oddíle jsem vyrostla, nalezla zde perfektní partu kamarádů, naučila se tábornické dovednosti a jako instruktorka pomáhala malým i velkým. S radostí pozoruji, že z tehdejších "malých" dětí rostou šikovní mladí lidé a chtějí také přidat ruku k dílu. Přeji si, aby tato chuť nezmizela a předávala se dál. Dnes jsem učitelkou na základní škole a i zde využívám zkušenosti z oddílu. Věřím, že je pak využiji i u svých vlastních dětí.

 

prokop.jpg

Prokop (oddíl Bílí Delfíni): V oddíle jsem vyrostl a dal mi spoustu životních lekcí (nebo spíš mí vrstevníci v něm). Chci děti naučit překonávat své hranice a nebát se dobrodružství. Rok jsem cestoval hlavně na Blízkém východě a v jihovýchodní Asii a teď studuju perštinu na Filozofické fakultě UK. Mojí největší vášní je hudba, učím na piano v zušce. Vždycky mi udělá radost, když písničky, co baví nás vedoucí, naučíme i děti.

Fotografie 03.01.19 v 11.57.jpg

Fany (oddíl Bílí Delfíni): V oddíle se hodně věnuji organizaci a provozním věcem. I když je to dobrovolnická činnost, je to často práce na plný úvazek. Práce, která mě hrozně baví. Při přípravách na tábor ráda domýšlím kreativní věci, výzdobu, kostýmy. V týmu se snažím podporovat ostatní. Záleží mi na tom, aby spolu všichni komunikovali. Někdy se na akcích schovám za foťák. Zbožňuju zpívání u ohně. Pro děti jsem nejraději psychickou oporou, probírám s nimi jejich radosti i starosti.