top of page

Naši vedoucí

IMG_3709.JPEG

Radka, místonáčelnice klubu (Bílí Delfíni):

V oddíle jsem vyrostla, nalezla zde perfektní partu kamarádů, naučila se tábornické dovednosti a dotáhla to až na hlavní vedoucí tábora i oddílu. Práce s dětmi mne naplňovala natolik, že jsem si  ji zvolila jako své povolání a stala se učitelkou.Dělá mi velkou radost pozorovat, že ty děti, které jsem dostala v první třídě, dokázaly skoro samostatně už v páté uvařit jídlo pro celou třídu. Že ty táborové děti, které jsem dříve vozila v kočárku, dnes jako dospělé vedou programy samostatně. No a kruh se pomalu uzavírá. Oddíl jsem předala a na akce teď jezdím s kočárkem já a někdo jiný se o něj stará jako já kdysi … V klubu se věnuji administrativním věcem, hlavně dotacím a účetnictví. 

Kačka (hlavní vedoucí oddílu Svišti):  Jsem studentkou na Fakultě biomedicínského inženýrství (FBMI) se specializací v oblasti optometrie. Ráda pracuji s lidmi a poskytuji jim pomoc. V oddíle jsem od svých 9 let a nyní jsem již 3. rokem hlavní vedoucí. Moc ráda fotím a především tomu se věnuji i na táboře. Celkově mě baví kreativní činnost a vymýšlení zábavných her. Na táborech také vyučuji šifry, což není mezi dětmi uplně populární, ale o to je lepší zažívat nadšení těch, které šifry zaujmou.

Piskacek.png

Jirka alias Piskáček (oddíl ROJ): V oddíle jsem od svých 8 let a považuji jej za nedílnou část mého života. Na oddílových akcích mě vždy nejvíce bavilo a baví vymýšlení a organizace zajímavých her. Letos (rok 2024) budu hlavní vedoucí tábora. Mimo oddílového života o sobě prozradím, že studuji informatiku na VŠE a pracuji jako vývojář. Mým největším koníčkem je právě oddíl, kterému věnuji po škole a práci nejvíce času.

Vojta 23.png

Vojta (oddíl Modrovid): V oddíle mám na starosti digitální stránku věci, organizaci a částečně kreativu. Na táborech vedu program, hry a oblažuji všechny přítomné průměrnými výkony na kytaru. V osobním životě pracuji v IT, věnuji se divadlu, vedu projekt Krotitelé Draků a přespříliš času trávím s deskovkami, hrami a TTRPG.

1DF79CCA-E487-4D72-9070-CE147390FC90.jpeg

Linda (hlavní vedoucí Modrovidu): Přezdívka Keegi. 
Je mi 20 let a studuji prvním rokem na PřF UK obor zaměřený na vzdělávání. V budoucnu bych se chtěla věnovat učitelství či nějaké jiné práci spojené s dětmi. V oddílovém prostředí se pohybuji už od čtyř let a nejen proto jsem se rozhodla pokračovat do vedení. Shodou nešťastných i šťastných náhod jsem se jednoho dne dostala před rozhodnutí založit nový oddíl, což se nakonec podařilo a nyní věnuji oddílovým záležitostem většinu svého volného času.

398450015_6846868242028852_4178632606718064807_n.jpg

David (hlavní vedoucí Bílí Delfíni): Členem oddílu Bílí Delfíni jsem od svých 3 let. Z batolícího dítěte, přes pubertálního táborníka se ze mě stal hlavní vedoucí oddílu. Oddíl pro mě znamená „přírodu, přátelé a mnohem víc" (ČTU, 2022), hlavně ale skupinu lidí, kteří spolu rádi tráví čas v přírodě i ve městě, v časech dobrých i zlých, ve zdraví i nemoci… je to pro mě zázemí kamarádů, srandy a dobrodružství. Baví mě dohromady objevovat nová místa, hrát si na členy keltského oppida a zpívat s nástroji u táboráku. Rád se učím nové věci od ostatních a předávám dál to, co už umím. Navzdory mému soutěživému já z dětství teď raději spolupracuji, a proto jsem se rozhodl v oddílu dál pokračovat, přestože výhru celotáborové hry mám již za sebou. Ve svém mimooddílovém životě jsem věčným studentem architektury, který nechce navrhovat domy a kytaristou bez kapely. Ve volném čase rád cestuji a poznávám nové kraje a lidi.

Bert (oddíl Bílí Delfíni): Když se dívám zpětně na svou kariéru dítěte, nejvíc oceňuji, že mě oddíl naučil samostatnosti a spolužití v komunitě. Mimo to je hlavní součástí žití v přírodě v souladu s jejími pravidly. Právě to mi přijde jako nejdůležitější, a chtěl bych to jako vedoucí předávat dál. Mimo oddíl studuji historii na Filosofické fakultě UK, svoje vyhlídky po škole vidím napůl ve vzdělávání a napůl v historické práci. Největší radost mi udělá, když naše děti přijdou se svojí iniciativou.

Fotografie 03.01.19 v 11.57.jpg

Fany (oddíl Bílí Delfíni): V oddíle se hodně věnuji organizaci a provozním věcem. I když je to dobrovolnická činnost, je to často práce na plný úvazek. Práce, která mě hrozně baví. Při přípravách na tábor ráda domýšlím kreativní věci, výzdobu, kostýmy. V týmu se snažím podporovat ostatní. Záleží mi na tom, aby spolu všichni komunikovali. Někdy se na akcích schovám za foťák. Zbožňuju zpívání u ohně. Pro děti jsem nejraději psychickou oporou, probírám s nimi jejich radosti i starosti.

ja 2.jpg

Lenka, místonáčelnice klubu (oddíl Bílí Delfíni): V oddíle Bílí Delfíni jsem vyrostla jako dítě, oddíl Svišti jsem vedla jako instruktorka a vedoucí, jako maminka dvou synů jsem se vrátila k činnosti Bílých Delfínů. Vedení jsem již předala mladým vedoucím a léta jsem byla náčelnicí, v r. 2023 jsem přešla do role místonáčelnice a  chci být podporou novému náčelníkovi a místonáčelnici. Působím také v ústředí České tábornické unie, kde pomáhám s různými projekty. Miluju tramping, tábornictví, zpívání u ohně, tančení, rituály. Baví mě připravovat program pro děti i dospělé. A hlavně - vím, že to dává velký smysl!

prokop.jpg

Prokop (oddíl Bílí Delfíni): V oddíle jsem vyrostl a dal mi spoustu životních lekcí (nebo spíš mí vrstevníci v něm). Chci děti naučit překonávat své hranice a nebát se dobrodružství. Rok jsem cestoval hlavně na Blízkém východě a v jihovýchodní Asii a teď studuju perštinu na Filozofické fakultě UK. Mojí největší vášní je hudba, učím na piano v zušce. Vždycky mi udělá radost, když písničky, co baví nás vedoucí, naučíme i děti.

pepe.jpg

Pepe (oddíl Svišti): Jsem studentem vysoké školy a v oddíle jsem již od svého dětství. Jsem specialista na ohně a umím pracovat s téměř každým nástrojem, který se mi dostane do rukou. Nejlepší pocit však mám, když s nástroji naučím pracovat děti. Zvládnou pak sekerou a pilou zpracovat dříví, nožíkem vyřezat lodičku nebo křesadlem zapálit oheň.

Mikeš 23.png

Mikeš (oddíl Modrovid): V oddíle a na táborech funguji nejenom jako vedoucí, ale i technická podpora. Jsem elektrotechnik a aktuálně studuji na ČVUT. Volný čas trávím šermem, čtením, videohrami a výpravnými hrami.

bottom of page