top of page
podklad banner.png

Zaujala vás naše činnost? Pojeďte s námi na výpravy a na letní tábor!

Nabíráme děti do oddílu Bílí Delfíni a do oddílu Svišti.

Kontakty na hlavní vedoucí oddílu ZDE

Termíny letních táborů na TZ Vlčí Jámy v Jižních Čechách jsou:

:6.-27.7.- oddíl Svišti

27.7.- 10.8. - oddíl Bílí Delfíni 

Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody
má každý rok nové, nádherné vydání
Eckahrt Tolle

Tábornický klub Modrý Kruh Praha

Tábornický klub Modrý Kruh  je součástí České tábornické unie, oblasti Praha. ČTU vychází z myšlenek lesní moudrosti. Navazuje na tradice České tábornické unie z let 1968–70 a tradice historického trampského hnutí. ČTU zaměřuje svoji činnost na pobyt v přírodě. Sdružuje zájemce o pobyt v přírodě, kteří chtějí být jejími důvěrnými znalci, vnikat do jejích zákonů, vést ostatní k poznávání přírody a stát se jejími ochránci. Přírodou však není jen les a volnost, ale i člověk a vše krásné, co vytvořil.

 

TK Modrý Kruh působí na Praze 5, kde má také klubovnu. Modrý Kruh má padesátiletou historii.

V současné době v něm pracují celoročně čtyři smíšené oddíly. Tábory pořádají oddíly na táborové základně ve Vlčí jámě v České Kanadě. Pro čtvrtý oddíl hledáme základnu. 

Oddílly jsou otevřené chlapcům i dívkám ve věku 6 až 14 let.

Co děláme? Soutěžíme, sportujeme, zpíváme u  kytar, tvoříme a učíme se respektovat nejen přírodu, ale i sebe navzájem. To vše děláme na  schůzkách, jednodenních výletech a víkendových výpravách za přírodou. Také se učíme šifrovat, tábořit, rozdělávat a zahlazovat oheň, vázat uzle, rozeznávat rostliny a další užitečné dovednosti a vědomosti. V létě jezdíme na tábory, kde se děti krom již zmíněného naučí také samostatnosti a spolupráci v kolektivu. 

Logo.png
bottom of page